FSSM Skidskytte

02.03.2017 kl. 22:22
Startlista

FSSM i skidskytte arrangeras som planerat. Vissa små justeringar kan bli aktuella p.g.a. snöläget. 

Snöläget är bättre än sist men vi har inte "för mycket snö" så ta detta i beaktande vid valet av skidor.

/Site/Data/1023/Files/FSSM%20Skidskytte%202017%20startlista(1).xlsx

 

Startlista FSSM skidskytte 4.3-5.3.2017 i LOVISA

   
               

Samstart lördag 4.3.2017 kl.15.00

       
             

Starttid

               

Pojkar 13år

3,0km

 

m,m

1,0+1,0+1,0

 

15:00

 

1

Väinö Lupala

 

Österby SK

   
 

2

Pontus Stark

 

Lovisa Tor

   
 

3

Jesper Donner

 

Ingå IF

   
               

Pojkar 11år

2,0km

 

m,m

0,7+0,7+0,7

 

15:00

 

4

Mickel Back

 

Lovisa Tor

   
               

Flickor 11år

2,0km

 

m,m

0,7+0,7+0,7

 

15:00

 

5

Selma Lupala

 

Österby SK

   
               

Pojkar 15år

5,0km

 

m,m,m

1,7+1,7+1,0+1,0

 

15:15

 

6

Jonas Selenius

 

Österby SK

   
               

Flickor 15år

5,0km

 

m,m.m

1,7+1,7+1,0+1,0

 

15:15

 

7

Ina Ylsöbäck

 

Närpes Kraft Biathlon

   
 

8

Saimi Lupala

 

Österby SK

   
               

Pojkar 17år

7,0km

 

m,m,p

1,7+1,7+1,7+1,7

 

15:15

 

9

Joakim Nordström

 

Lovisa Tor

   
 

10

Jonny Donner

 

Ingå IF

   
               

Flickor 17år

6,0km

 

m,m,p

1,7+1,7+1,7+1,0

 

15:15

 

11

Wilma Arrankoski

 

Ingå IF

   
               

Flickor 19år

7,5km

 

m,m,p,p

1,7+1,7+1,7+1,7+1,0

 

15:15

 

12

Maria Söderlund

 

IF Åland

   
 

13

Janina Donner

 

Ingå IF

   
               

Herrar

 

15,0km

 

m,m,p,p

4,0+4,0+2,5+2,5+2,5

 

15:30

 

14

Jan Donner

 

Ingå IF

   
 

15

Tobias Järn

 

Ingå IF

   
 

16

Jonas Nordström

 

Lovisa Tor

   
 

17

Mikael Donner

 

Ingå IF

   
 

18

Oskar Haajanen

 

Ingå IF

   
               

Herrar 19år

10,0km

 

m,m,p,p,

2,5+2,5+1,7+1,7+1,7

 

15:40

 

19

Markus Söderlund

 

IF Åland

   
               

Damer

 

12,5km

 

m,m,p,p

2,5+2,5+2,5+2,5+2,5

 

15:40

 

20

Caroline Sandelin

 

Närpes Kraft Biathlon

   
               

Damer 40år

5,0km

 

m,m,p,

1,7+1,7+1,0+1,0

 

15:40

 

21

Heidi Torp-Donner

 

Ingå IF

   
               

Herrar 40år

8,0km

 

m,m,p,p

1,7+1,7+1,7+1,7+1,7

 

15:50

 

22

Anders Back

 

Lovisa Tor

   
 

23

Henrik Lund

 

Lovisa Tor

   
               
               

Herrar 50år

8,0km

 

m,m,p,p

1,7+1,7+1,7+1,7+1,7

 

15:50

 

24

Bror-Erik Hansson

 

IF Åland

   
 

25

Jori Arrankoski

 

Ingå IF

   
 

26

Stig Österholm

 

Österby SK

   
 

27

Jan Sinisalo

 

Lovisa Tor

   
 

28

Leif Haajanen

 

Ingå IF

   
 

29

Bo-Erik Söderlund

 

IF Åland

   
 

30

Pekka Kangasharju

 

Ingå IF

   
               

Herrar 60år

6,0km

 

m,m,p

1,7+1,7+1,7+1,0

 

16:00

 

31

Mikael Tackman

 

Sibbo SG

   
 

32

Per-Erik Lindholm

 

IF Åland

   
 

33

Henrik Hedroos

 

Lovisa Tor

   
 

34

Kent Nykamb

 

IF Fyren

   
               

Herrar 70år

5,0km

 

m,m,p

1,7+1,7+1,0+1,0

 

16:15

 

35

Håkan Karlsson

 

Lovisa Tor

   
 

36

Ola Jonasson

 

Sibbo SG

   
 

37

Mauri Blomqvist

 

Lovisa Tor

   
 

38

Rune Karlsson

 

IF Åland

   
               

Damer 50år

4,0km

 

m,m,p,

1,0+1,0+1,0+1,0

 

16:15

 

39

Terttu Augustson

 

Österby SK

   
               
               

Normalskidskytte söndag 5.3.2017  kl.11.00

 

Startlista

               

Pojkar 13år

4,0km (45s)

m,m,m

1,0+1,0+1,0+1,0

   
 

1

Väinö Lupala

 

Österby SK

 

01;00

 

2

Pontus Stark

 

Lovisa Tor

 

02;00

 

3

Jesper Donner

 

Ingå IF

 

03;00

               

Pojkar 11år

3,0km (45s)

m,m

1,0+1,0+1,0

   
 

4

Mickel Back

 

Lovisa Tor

 

04;00

               

Flickor 11år

3,0km (45s)

m,m

1,0+1,0+1,0

   
 

5

Selma Lupala

 

Österby SK

 

05;00

               

Pojkar 15år

6,0km (45s)

m,m,m

1,7+1,7+1,7+1,0

   
 

6

Jonas Selenius

 

Österby SK

 

06;00

               

Flickor 15år

6,0km (45s)

m,m,m

1,7+1,7+1,7+1,0

   
 

7

Ina Ylsöbäck

 

Närpes Kraft Biathlon

 

07;00

 

8

Saimi Lupala

 

Österby SK

 

08;00

               

Pojkar 17år

8,0km (45s)

m,p,m

2,5+2,5+1,7+1,7

   
 

9

Joakim Nordström

 

Lovisa Tor

 

09;00

 

 

               

Flickor 17år

7,0km (45s)

m,p,m

1,7+1,7+1,7+1,7

   
 

11

Wilma Arrankoski

 

Ingå IF

 

11;00

               

Flickor 19år

10,0km (45s)

m,p,m,p

2,5+2,5+1,7+1,7+1,7

   
 

12

Maria Söderlund

 

IF Åland

 

12;00

 

13

Janina Donner

 

Ingå IF

 

13;00

               

Herrar

 

20,0km

 

m,p,m,p

4,0+4,0+4,0+4,0+4,0

   
 

14

Jan Donner

 

Ingå IF

 

14;00

 

15

Tobias Järn

 

Ingå IF

 

15;00

 

16

Jonas Nordström

 

Lovisa Tor

 

16;00

 

17

Mikael Donner

 

Ingå IF

 

17;00

               

Herrar 19 år

12,5km (45s)

m,p,m,p

2,5+2,5+2,5+2,5+2,5

   
 

19

Markus Söderlund

 

IF Åland

 

19;00

               

Damer

 

15km

 

m,p,m,p

4,0+4,0+2,5+2,5+2,5

   
 

20

Caroline Sandetin

 

Närpes Kraft Biathlon

 

20;00

               

Damer 40år

7,0km

 

m,p,m,p,

1,7+1,7+1,7+1,0+1,0

   
 

21

Heidi Torp-Donner

 

Ingå IF

 

21;00

               

Herrar 40år

10,0km

 

m,p,m,p

2,5+2,5+1,7+1,7+1,7

   
 

22

Anders Back

 

Lovisa Tor

 

22;00

 

23

Henrik Lund

 

Lovisa Tor

 

23;00

               

Herrar 50år

10,0km

 

m,p,m,p

2,5+2,5+1,7+1,7+1,7

   
 

24

Bror-Erik Hansson

 

IF Åland

 

24;00

 

25

Jori Arrankoski

 

Ingå IF

 

25;00

 

26

Stig Österholm

 

Österby SK

 

26;00

 

27

Jan Sinisalo

 

Lovisa Tor

 

27;00

 

28

Leif Haajanen

 

Ingå IF

 

28;00

 

29

Bo-Erik Söderlund

 

IF Åland

 

29;00

 

30

Pekka Kangasharju

 

Ingå IF

 

30;00

               

Herrar 60år

8,0km

 

m,p,m,p

1,7+1,7+1,7+1,7+1,7

   
 

31

Mikael Tackman

 

Sibbo SG

 

31;00

 

32

Per-Erik Lindholm

 

IF Åland

 

32;00

 

33

Henrik Hedroos

 

Lovisa Tor

 

33;00

 

34

Kent Nykamb

 

IF Fyren

 

34;00

               

Herrar 70år

6,0km

 

m,p,m,p

1,7+1,0+1,0+1,0+1,0

   
 

35

Håkan Karlsson

 

Lovisa Tor

 

35;00

 

36

Ola Jonasson

 

Sibbo SG

 

36;00

 

37

Mauri Blomqvist

 

Lovisa Tor

 

37;00

 

38

Rune Karlsson

 

IF Åland

 

38;00

               

Damer 50år

6,0km

 

m,p,m,p,

1,7+1,0+1,0+1,0+1,0

   
 

39

Terttu Augustson

 

Österby SK

 

39;00

Magnus Lindholm